Gelişen teknoloji ve kolaylaşan yaşam her zaman bizi olumlu etkilemiyor.Başta bilgisayar kullanımı olmak üzere, masa başı çalışanlarının sıklıkla dile getirdiği bazı ağrılar ve rahatsızlıklar günümüzde genellikle "ofis hastalıkları" olarak isimlendirilmekte.

Ofis Hastalıkları Nelerdir?

Görülme sıklığı olarak %20-25' lere varan bu yakınmamızda sorumlu kendimiziz. Kolaylaşan yaşamın sonucu bile desek, bir kat için asansör kullanan, köşedeki bakkala araba ile gidip gelen insanlar günlerini masa başında geçiriyor ve üstelik oturma ve yaptıkları iş ile ilgili( Bilgisayar kullanmak, kasada işlem yapmak, yazı yazmak vb.) çalışma pozisyonlarında da hata yapıyorlarsa ağrı kaçınılmaz olmaktadır.Toplantı nedeniyle, Karşıyaka Yalısından Bostanlıya sabah erken saatlerde gitmek durumunda kaldığım günlerde her yaştan gencin kıyı boyunca yürüyerek, koşarak yada farklı egzersizlerle bedenen çalışmaları, giydikleri rengarenk eşofmanlarla bana büyük bir zevk vermektedir.

Çünkü biliyorum ki, bu gün boyu hareketsizlikten doğan ağrılar sadece bedenimizin bize gösterdiği tepkidir, bir isyandır.

Tabi ki bu ağrıların arkasında, yatağımızın anatomik olmayan yapısı veya bilinçsizce yapılan ağır sporlarda olabilir ama bu nedenler genelde ikinci planda kalmaktadır.

  • Bel Ağrıları
  • Boyun ve Sırt Ağrıları

Fıtık hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.
İlgili link: https://www.berkhansavascin.com.tr/fitik

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir